Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uderzył i okradł 13-letniego chłopca

fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju i odzyskali skradziony przez niego telefon. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, grozi mu do 12 lat więzienia.

W piątek 25 czerwca około godziny 9, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie dworca MPK przy ulicy Kolejowej w Nowym Sączu do 13-letniego chłopca podszedł nieznany mu mężczyzna, który zażądał od niego pieniędzy. Kiedy 13-latek powiedział, że nie ma gotówki, został uderzony. Agresor groził chłopcu, zabrał jego sportową kurtkę, w której kieszeni znajdował się telefon komórkowy, po czym szybko uciekł.

– Rysopis sprawcy został przekazany do wszystkich patroli. Okazało się, że jeden z nich chwilę wcześniej mijał tego mężczyznę. Policjanci natychmiast zawrócili i wkrótce zatrzymali podejrzewanego o rozbój. Podczas przeszukania odzieży i rzeczy osobistych 30-latka, funkcjonariusze znaleźli telefon komórkowy, który został skradziony chłopcu. Odzyskali również jego kurtkę. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych sądeckiej komendy. Miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. – Informuje Aneta Izworska z sądeckiej Policji.

Po wytrzeźwieniu 30-latek usłyszał zarzuty rozboju i zmuszania pokrzywdzonego groźbą do określonego zachowania, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na to, że podejrzany działał w warunkach recydywy, sąd może orzec wyższy wymiar kary.

/źródło: KMP Nowy Sącz