Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali internetowych oszustów

Sądeccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Sądecczyzny w wieku od 17 do 24 lat, podejrzewanych o szereg oszustw na terenie całej Polski.

Młodzi mężczyźni oferowali w Internecie markowe obuwie a do klientów wysyłali towar niezgodny z opisem. Działając w ten sposób oszukali kilkadziesiąt osób z całej Polski.

– Mężczyźni posługując się fałszywymi danymi personalnymi zalogowali się na jednym z portali społecznościowych i oferowali do sprzedaży markowe obuwie sportowe. Żeby nie wzbudzać podejrzeń wysyłali osobom zainteresowanym przesyłki za pobraniem. Klienci opłacali takie przesyłki u kurierów, którzy je dostarczali, a kiedy sprawdzali zawartość opakowań okazywało się, że wewnątrz co prawda znajdowało się obuwie, ale nie było ono markowe, tak jak w zamieszczonej ofercie. – Informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej Policji.

Z ustaleń policjantów wynika, że młodzi mężczyźni w ciągu dwóch ostatnich miesięcy wysłali do swoich klientów ponad 200 takich paczek o łącznej wartości około 50 tys. zł. Część tej kwoty została już odzyskana przez funkcjonariuszy.

Cała trójka już usłyszała zarzut oszustwa, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mimo, że najmłodszy ze sprawców nie skończył jeszcze 18 lat, za swoje czyny będzie odpowiadał jak dorosły.

/źródło: KMP Nowy Sącz