Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali dwóch złodziei butli gazowych

Opublikowano 16 stycznia 2023 przez
Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali dwóch złodziei butli gazowych
fot. KMP Nowy Sącz

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Nowego Sącza, którzy ukradli 16 butli z gazem i uszkodzili blaszany garaż, czym spowodowali łączne straty w wysokości 7 tysięcy złotych.

Pod koniec ubiegłego roku sądeccy policjanci zostali poinformowani, że w trzech miejscowościach na terenie gminy Chełmiec doszło do dwóch kradzieży z włamaniem i nieudanej próby kolejnego włamania, zakończonej uszkodzeniem mienia. Nieznani wówczas sprawcy ukradli łącznie 16 sztuk 11 kilogramowych butli o wartości blisko 5 tysięcy złotych, natomiast w czasie próby następnej kradzieży uszkodzili skrzydło drzwiowe w blaszanym garażu, powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych.

W efekcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili dwóch sprawców tych kradzieży. Jak się okazało byli to 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza oraz 25-letni sądeczanin. Obaj mężczyźni odpowiedzą za kradzieże z włamaniem, a także usiłowanie popełnienia tego przestępstwa oraz za uszkodzenie mienia. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.