Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali dwóch złodziei butli gazowych

fot. KMP Nowy Sącz

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Nowego Sącza, którzy ukradli 16 butli z gazem i uszkodzili blaszany garaż, czym spowodowali łączne straty w wysokości 7 tysięcy złotych.

Pod koniec ubiegłego roku sądeccy policjanci zostali poinformowani, że w trzech miejscowościach na terenie gminy Chełmiec doszło do dwóch kradzieży z włamaniem i nieudanej próby kolejnego włamania, zakończonej uszkodzeniem mienia. Nieznani wówczas sprawcy ukradli łącznie 16 sztuk 11 kilogramowych butli o wartości blisko 5 tysięcy złotych, natomiast w czasie próby następnej kradzieży uszkodzili skrzydło drzwiowe w blaszanym garażu, powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych.

W efekcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili dwóch sprawców tych kradzieży. Jak się okazało byli to 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza oraz 25-letni sądeczanin. Obaj mężczyźni odpowiedzą za kradzieże z włamaniem, a także usiłowanie popełnienia tego przestępstwa oraz za uszkodzenie mienia. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.