Przejdź do treści

Nowy Sącz. Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Podczas przeszukania mieszkania 28-latka policjanci znaleźli blisko 200 gramów narkotyków, a on sam trafił już do aresztu.

– Funkcjonariusze zajmowali się tą sprawą już od jakiegoś czasu, a kilka dni temu zapukali do mieszkania 28-latka. Ten widząc z kim ma do czynienia, swoim ciałem szybko zablokował drzwi. Nic mu to jednak nie dało, bo funkcjonariusze weszli do środka i przeszukali jego mieszkanie. – Informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak rzecznik prasowy sądeckiej Policji.

Część amfetaminy mężczyzna miał przy sobie, w kieszeni spodni. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 15 zwitków z tym narkotykiem, jednak większość była schowana w słoiku umieszczonym w zamrażarce. W plecaku miał jeszcze marihuanę, a w pokoju maczetę. Łącznie sądeccy policjanci zabezpieczyli 196 gramów narkotyków, z których część była już podzielona na porcje, w tym ponad 175 gramów amfetaminy i blisko 21 gramów suszu ziela konopi. –  relacjonuje rzecznik.

Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu na 3 miesiące, a Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.  Zgodnie z prawem 28-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz