Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i sprzęt służący do produkcji papierosów

  • Opublikowano:
  • Autor:
liście tytoniu, krajanka w workach foliowych, na dalszym planie suszone liście tytoniu ułożone w stos

Policjanci w samochodzie i pomieszczeniach użytkowanych przez mieszkańca Nowego Sącza zabezpieczyli nielegalny tytoń i sprzęt służący do produkcji papierosów. Z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego swym nielegalnym procederem mężczyzna naraził Skarb Państwa na stratę w łącznej kwocie ponad 80 tysięcy złotych.

Kilka dni temu policjanci złożyli wizytę mieszkańcowi Nowego Sącza. Jej powodem było podejrzenie, że mężczyzna może posiadać nielegalny tytoń. Kiedy funkcjonariusze przeszukali użytkowane przez niego pomieszczenia oraz samochód, znaleźli ponad 38 kilogramów krajanki tytoniowej, niemal 10 kilogramów suszonych liści tytoniu, a także młynki, maszynkę do produkcji papierosów oraz gilzy i kilkaset pustych opakowań po papierosach różnych marek. Właściciel nielegalnego tytoniu i zabezpieczonych przedmiotów został zatrzymany.

Dodatkowo policjanci ustalili, że oprócz zabezpieczonego już tytoniu, w okresie od lipca 2021 roku do marca 2022 roku, podejrzany nabył jeszcze 111 kilogramów nielegalnego towaru. Mężczyzna swoją przestępczą działalnością naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu należnego podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 80 tysięcy złotych. Sądeczanin usłyszał cztery zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego, za co grozi mu wysoka grzywna.

/źródło: KMP Nowy Sącz