Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zabezpieczyli blisko 5 kg marihuany i nielegalne papierosy

zabezpieczone papierosy i narkotyki

Do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu sądeczaninowi, w którego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko 5 kilogramów marihuany i 200 tysięcy nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Pod koniec lipca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, zatrzymali 33-letniego sądeczanina, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków i nielegalnego tytoniu. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli foliowe worki z brunatnym suszem oraz kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po zważeniu suszu okazało się, że jest to ponad 4880 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 500 tys. złotych. Policzone zostały również nielegalne papierosy – było ich ponad 200 tysięcy.

33-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie w oczekiwaniu na wyrok. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz