Nowy Sącz. Policjanci szybko zatrzymali złodzieja, który ukradł skarbonę fundacji pomagającej dzieciom

Opublikowano 11 marca 2020 przez
Nowy Sącz. Policjanci szybko zatrzymali złodzieja, który ukradł skarbonę fundacji pomagającej dzieciom
Skradziona skarbona – KMP Nowy Sącz

31-latek wszedł do sklepu, ale nie po to, by zrobić w nim zakupy. Jego celem była skarbona z datkami na rzecz fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym. Dzięki szybkiej reakcji sądeckich policjantów już godzinę po kradzieży złodziej został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut, a jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 marca br. po godzinie 9.00 w jednym ze sklepów przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Korzystając z chwilowej nieuwagi pracowników, mężczyzna podszedł do jednej z kas, zabrał szklaną skarbonkę z pieniędzmi, schował ją pod bluzę i pospiesznie wyszedł ze sklepu.

Zaalarmowani o kradzieży policjanci natychmiast zaczęli działać. Dzięki nagraniom zarejestrowanym przez kamery monitoringu szybko ustalili kto odpowiada za tę kradzież. Następnie ruszyli w teren i w okolicach centrum miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi.

Jak się okazało 31-latek w foliowej siatce miał bilon i banknoty w kwocie blisko 200 złotych. Wskazał też policjantom miejsce, gdzie porzucił uszkodzoną skarbonę.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sądeccy policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

/źródło: KMP Nowy Sącz