Przejdź do treści

Nowy Sącz. Policjanci przejęli nielegalny tytoń

Zabezpieczona krajanka tytoniu w workach - fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą skonfiskowali ponad 180 kg krajanki tytoniowej należącej do 54-letniego sądeczanina. Mężczyzna swoim nielegalnym procederem naraził Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oraz VAT-u na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

– Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Nowego Sącza nie tylko posiada, ale też nielegalnie sprzedaje tytoń. 14 października złożyli mu wizytę i po przeszukaniu domostwa zabezpieczyli ponad 180 kilogramów krajanki. Część znajdowała się w mieszkaniu, ale zdecydowana większość w wynajętym garażu. Swoim nielegalnym procederem sądeczanin naraził Skarb Państwa na uszczuplenie sięgające ponad 98 tysięcy złotych z tytułu należnego podatku – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mężczyzna już usłyszał od policjantów zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego), za co grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

źródło: KMP Nowy Sącz