Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policjanci dzieciom czyli o bezpieczeństwie w przedszkolu

Nowy Sącz: Policjanci dzieciom czyli o bezpieczeństwie w przedszkolu

Ku radości najmłodszych, policjantki z sądeckiej jednostki przyjechały z wizytą do Miejskiego Przedszkola nr 7 w Nowym Sączu. Dzieci natychmiast chciały usiąść za kierownicą radiowozu, jednak zanim do tego doszło, porozmawiały ze swoimi gośćmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.
Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu spotkały się z przedszkolakami w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Dzieci dowiedziały się, że z kąpielisk mogą korzystać tylko w obecności osób dorosłych i wchodzić do wody wyłącznie w miejscach strzeżonych. Funkcjonariuszki przestrzegały je także, by nigdy nie przyjmowały żadnych prezentów i słodyczy od nieznajomych, a także nie korzystały z propozycji podwiezienia czy wspólnego spaceru. Pozytywne z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieciaków jest to, że śpiewająco wymieniły numery telefonów, które należy wybrać by wezwać pomoc Policji, Pogotowia czy Straży Pożarnej.
Szczerą dziecięcą radość widać było gdy policjantki otworzyły drzwi oznakowanego radiowozu. Przedszkolaki natychmiast ustawiły się w długiej kolejce, by usiąść za kierownicą samochodu, a żegnając przedstawicielki Policji zapewniały, że poznane zasady bezpieczeństwa powtórzą swoim rodzicom i rodzeństwu.