Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci ćwiczyli działania pościgowe

Policjanci w kamizelkach odblaskowych przy radiowozie

W czwartek 24 listopada podczas ćwiczeń pod kryptonimem „Jubiler 2022”, prowadzonych na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, policjanci doskonalili swoje działania pościgowe.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na sklep jubilerski na terenie Nowego Sącza – Dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę, zabrało gotówkę i biżuterię, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia, a następnie wsiedli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Oficer dyżurny sądeckiej jednostki natychmiast skierował funkcjonariuszy we wskazany rejon, ponadto podjęte zostały działania pościgowe w celu zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Na głównych drogach w kilku miejscowościach Sądecczyzny zostały rozstawione posterunki blokadowe, a z uzyskanych później informacji wynikało, że sprawcy poruszają się w stronę Krynicy-Zdroju. Tam ich samochód pokonał blokadę i kontynuował ucieczkę w kierunku w Tylicza, gdzie sprawcy porzucili pojazd i pieszo oddalili się do lasu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Nieetatowych Pododdziałów Prewencji prowadzili poszukiwania w terenie, których efektem było zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie napadu na sklep jubilerski.

Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych.