Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policja zakończyła czynności na ul. Barskiej

Dzisiaj (tj. 12 lipca) po godzinie 8.00 oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu walizki, pozostawionej bez opieki na ulicy Barskiej.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci m.in. z grupy z grupyrozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej komendy, którzy wstępnie wykluczyli, by w walizce znajdowały się materiały niebezpieczne. Niemniej jednak, zgodnie z procedurami działania w takim przypadku, oficer dyżurny skierował na miejsce przewodnika z psem do wykrywania materiałów wybuchowych, który potwierdził wcześniejsze ustalenia.

 
Po wykonaniu wszystkich czynności, które wykluczyły, by w walizce znajdowały się niebezpieczne materiały, policjanci sprawdzili jej zawartość (okazało się, że była pusta).

 

W przypadku znalezienia w miejscu publicznym pozostawionego bez opieki, podejrzanego pakunku (torby, bagażu czy paczki), najlepiej go nie dotykać i jak najszybciej zadzwonić pod nr alarmowy 997, informując policję o takim „znalezisku”. Wówczas policjanci, jak i inne służby będą mogły sprawdzić, czy jego zawartość jest bezpieczna.