Przejdź do treści

Nowy Sącz. Policja poszukuje świadków potrącenia chłopca przy Al. Piłsudskiego

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Komenda Miejska Policji prowadzi postępowanie w sprawie potrącenia 15-letniego chłopca, do którego doszło w piątek 10 stycznia 2020 roku, około godziny 18.30 przy Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu.

Do zdarzenia doszło gdy dwóch chłopców przechodziło przez oznakowane przejście dla pieszych. Gdy weszli na wysepkę oddzielającą jezdnie, przed przejściem zatrzymał się jeden samochód. Wówczas chłopcy zaczęli przechodzić dalej, gdy w pewnym momencie na środkowym pasie jeden z nich został potrącony przez kierującego najprawdopodobniej samochodem marki Peugeot, koloru niebieskiego. Jak wynika z ustaleń, kierowca wyszedł z samochodu i zapytał chłopca czy nic mu się nie stało. Po krótkiej rozmowie odjechał dalej. Chłopiec został przewieziony do szpitala, jednak na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci zabezpieczają w tej sprawie nagrania monitoringu i ustalają świadków, jednak z uwagi na to, że sprawca tego zdarzenia nie został jeszcze ustalony, prosimy wszystkie osoby, które mogą mieć wiedzę w tym temacie lub widziały to zdarzenie, by skontaktowały się telefonicznie z policjantem prowadzącym sprawę, dzwoniąc pod numery telefonów: 18 442 43 52 lub 18 442 43 27, bądź też do oficera dyżurnego pod numer telefonu: 18 442 46 30.

Informuję również, że czynności Policji związane z samochodem porzuconym przy ulicy Krakowskiej, wykluczyły by miał on związek z tym zdarzeniem, choć takie informacje się pojawiły i były weryfikowane przez policjantów.

/źródło: KMP Nowy Sącz