Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policja podsumowuje tegoroczny weekend majowy

Kontrola drogowa - Fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Z analizy przeprowadzonej przez sadecką Policję wynika, że tegoroczny majowy weekend należał do bezpiecznych, jednak odnotowano więcej zdarzeń niż w roku ubiegłym. Podczas tegorocznych działań nad bezpieczeństwem Sądeczan i turystów czuwało ponad 500 policjantów.
Przez sześć dni działań sądeckich policjantów, od 28 do 3 maja na terenie miasta i powiatu doszło łącznie do 50 zdarzeń drogowych – 11 wypadków i 39 kolizji drogowych, w których 12 osób zostało rannych.
Dla porównania, w roku 2016 policjanci odnotowali 4 wypadki i 27 kolizji, w których 6 osób zostało rannych (jednak w ubiegłym roku działania trwały 5, a nie 6 dni).
Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 4), oraz 2 osoby prowadzące po użyciu alkoholu (w ubiegłym roku 6).
Pomimo wielokrotnych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu niektórzy kierowcy nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Niestety takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale również innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często także swoich najbliższych.
Informujemy jednocześnie, że wzmożone działania sądeckich policjantów związane z zabezpieczeniem długiego weekendu potrwają jeszcze do niedzieli, 7 maja. Najwięcej patroli na terenie miasta i powiatu pojawi się właśnie w niedzielę, a wszystko po to by Sądeczanie, jak i turyści odwiedzający nasz region bezpiecznie dotarli do celu swojej podróży.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu