Nowy Sącz. Podpisano umowę na budowę nowego Stadionu Miejskiego Sandecji

Opublikowano 21 czerwca 2021 przez
Nowy Sącz. Podpisano umowę na budowę nowego Stadionu Miejskiego Sandecji
Podpisanie umowy na budowę nowego Stadionu Miejskiego Sandecji

W sobotę Prezydent Nowego Sącza podpisał umowę z wykonawcą – Grupą Blackbird, na budowę nowego Stadionu Miejskiego Sandecji.

Podpisanie umowy odbyło się na dotychczasowym stadionie Sandecji, przy ul. Jana Kilińskiego 47 w Nowym Sączu, w miejscu którego powstanie nowy Stadion Miejski. Koszt inwestycji to 50 670 512 zł. Teren wokół stadionu został już przygotowany do realizacji inwestycji m.in. wycięto i uprzątnięto drzewa, które rosły na terenie planowanego obiektu. Na wybudowanie nowego stadionu wykonawca będzie miał dwa lata. Oznacza to, że nowy Stadion Miejski powinien być gotowy w połowie 2023 roku.

-Chcę szczególnie podziękować całemu zespołowi, który doprowadził do tego dnia. Na czele z Panem Arturem Bochenkiem, który nadzorował cały proces. Wszystkim pracownikom sądeckiego ratusza, pracownikom spółki Nowosądecka Infrastruktura Komunalna Sp. z o.o. Dziękuje również Radnym Miasta Nowego Sącza. Mam nadzieje, że wkrótce będziemy się mogli cieszyć nowym stadionem. Poczuć tutaj emocje i zacząć walczyć także o awans. – Powiedział prezydent Ludomir Handzel.

/źródło: UM NS