Przejdź do treści


Nowy Sącz. Podpisano umowę na budowę nowego Stadionu Miejskiego Sandecji

Podpisanie umowy na budowę nowego Stadionu Miejskiego Sandecji

W sobotę Prezydent Nowego Sącza podpisał umowę z wykonawcą – Grupą Blackbird, na budowę nowego Stadionu Miejskiego Sandecji.

Podpisanie umowy odbyło się na dotychczasowym stadionie Sandecji, przy ul. Jana Kilińskiego 47 w Nowym Sączu, w miejscu którego powstanie nowy Stadion Miejski. Koszt inwestycji to 50 670 512 zł. Teren wokół stadionu został już przygotowany do realizacji inwestycji m.in. wycięto i uprzątnięto drzewa, które rosły na terenie planowanego obiektu. Na wybudowanie nowego stadionu wykonawca będzie miał dwa lata. Oznacza to, że nowy Stadion Miejski powinien być gotowy w połowie 2023 roku.

-Chcę szczególnie podziękować całemu zespołowi, który doprowadził do tego dnia. Na czele z Panem Arturem Bochenkiem, który nadzorował cały proces. Wszystkim pracownikom sądeckiego ratusza, pracownikom spółki Nowosądecka Infrastruktura Komunalna Sp. z o.o. Dziękuje również Radnym Miasta Nowego Sącza. Mam nadzieje, że wkrótce będziemy się mogli cieszyć nowym stadionem. Poczuć tutaj emocje i zacząć walczyć także o awans. – Powiedział prezydent Ludomir Handzel.

/źródło: UM NS