Nowy Sącz. Podpisano umowę na budową tymczasowej przeprawy na rzece Kamienica

Opublikowano 20 sierpnia 2020 przez
Nowy Sącz. Podpisano umowę na budową tymczasowej przeprawy na rzece Kamienica
Uszkodzony most na rzece Kamienica – fot. UMNS

Prezydent Ludomir Handzel podpisał w środę umowę z wykonawcą, który zajmie się budową tymczasowej przeprawy na rzece Kamienica.

Dzięki intensywnym działaniom prezydenta Nowego Sącza oraz wójta Gminy Kamionka Wielka obok zniszczonego mostu powstanie tymczasowa przeprawa, posiadająca dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. Most powinien zostać oddany do użytku w październiku tego roku.

– Jesteśmy na zniszczonym moście nad Kamienicą. Przekazuję plac budowy dla wykonania tymczasowej przeprawy, która posłuży mieszkańcom Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej i okolicznych gmin. Działamy sprawnie i natychmiast przystępujemy do prac – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Do uszkodzenia mostu w ciągu ul. Kamiennej doszło pod koniec listopada 2019 r. Wtedy przeprawa została doraźnie zabezpieczona a Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wprowadził organizację ruchu, która ograniczała możliwość korzystania z mostu. W czerwcu bieżącego roku podniesiony poziom wody w rzece Kamienica podmył tymczasową podporę mostu i został on całkowicie wyłączony z użytku.