Przejdź do treści


Nowy Sącz. Podpisano umowę na budową tymczasowej przeprawy na rzece Kamienica

Uszkodzony most na rzece Kamienica - fot. UMNS

Prezydent Ludomir Handzel podpisał w środę umowę z wykonawcą, który zajmie się budową tymczasowej przeprawy na rzece Kamienica.

Dzięki intensywnym działaniom prezydenta Nowego Sącza oraz wójta Gminy Kamionka Wielka obok zniszczonego mostu powstanie tymczasowa przeprawa, posiadająca dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. Most powinien zostać oddany do użytku w październiku tego roku.

– Jesteśmy na zniszczonym moście nad Kamienicą. Przekazuję plac budowy dla wykonania tymczasowej przeprawy, która posłuży mieszkańcom Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej i okolicznych gmin. Działamy sprawnie i natychmiast przystępujemy do prac – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Do uszkodzenia mostu w ciągu ul. Kamiennej doszło pod koniec listopada 2019 r. Wtedy przeprawa została doraźnie zabezpieczona a Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wprowadził organizację ruchu, która ograniczała możliwość korzystania z mostu. W czerwcu bieżącego roku podniesiony poziom wody w rzece Kamienica podmył tymczasową podporę mostu i został on całkowicie wyłączony z użytku.