Przejdź do treści


Nowy Sącz. Podejrzany o usiłowanie zabójstwa 33-latek został zatrzymany przez policjantów

  • Opublikowano:
  • Autor:
Umundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego do oznakowanego radiowozu

Już niespełna dwie godziny po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o brutalny atak na 38-letniego sądeczanina. Jeden z nich usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W sobotę 22 października około godz. 14:15 na jednej z ulic na osiedlu Barskie w Nowym Sączu został zaatakowany i zraniony ostrym narzędziem mężczyzna, który z obrażeniami ciała zagrażającymi życiu został przetransportowany do szpitala. Na miejsce zostali pilnie skierowani policjanci, którzy szybko ustalili, że w zdarzeniu brali udział dwaj mężczyźni, z których jeden zaatakował 38-latka. Policjanci niezwłocznie sporządzili rysopisy tych mężczyzn i przekazali je wszystkim patrolom. Dzięki intensywnym działaniom już po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia na terenie gminy Chełmiec policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn.

Jeszcze przez wiele godzin na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej wykonywali liczne czynności procesowe, m.in. zabezpieczyli ślady oraz ustalili i przesłuchali  świadków. W efekcie podjętych działań kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli także nóż, który został porzucony przez sprawcę w trakcie ucieczki. Wszystkie wykonane czynności doprowadziły do ustalenia, że za tym czynem stoi jeden z zatrzymanych mężczyzn.

24 października 33-letni mieszkaniec Sądecczyzny został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowania na trzy miesiące. Za popełniony czyn grozi mu nawet dożywotnie więzienie.