Przejdź do treści


Nowy Sącz. “pod Panoramą” powstanie nowy parking na 86 miejsc postojowych

Parking „pod Panoramą” - fot. UM NS

W najbliższy poniedziałek (3 czerwca) na parkingu „pod Panoramą”, przy ulicy Romanowskiego w Nowym Sączu rozpoczną się prace budowie.

Inwestycja zakłada powstanie 86 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz jezdni manewrowych. Przebudowane zostaną także chodniki oraz schody prowadzące do parkingu, będzie wykonane nowe oświetlenie. Miejsca postojowe wykonane zostaną z betonowej kostki brukowej.

– Wykonanych zostanie 86. miejsc postojowych, w tym miejsca dla samochodów osób niepełnosprawnych. Teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany tak, aby maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię pod parking – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki, który wraz z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Hadzlem spotkał się w piątek 31 maja z wykonawcami robót.

Sądecka Infrastruktura Miejska Sp. z o.o. informuje, że w związku z remontem parkingu przy ul. Romanowskiego posiadacze wykupionych abonamentów mogą parkować w Strefie Płatnego Parkowania przy ul. Pijarskiej.

/źródło: UM NS