Przejdź do treści


Nowy Sącz: Pobili i okradli osobę niepełnosprawną, ale szybko namierzyli ich policjanci

Zdjęcie ilustracyjne - fot. KMP Nowy Sącz

Dwaj mężczyźni pobili i okradli niepełnosprawną osobę. Nie uciekli jednak daleko, ponieważ już w godzinę i kilka minut po zdarzeniu, zostali zatrzymani przez sądeckich policjantów. Usłyszeli zarzuty, a w więzieniu mogą spędzić nawet kilkanaście lat.

W ubiegły poniedziałek (28 maja) ok. godz. 19.00, dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z galerii na terenie miasta dwóch mężczyzn miało pobić i okraść osobę niepełnosprawną.

Jak przekazała naszemu portalowi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i ustalili, że sprawcy siłą zaciągnęli mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim w ustronne miejsce, a następnie zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Szybko uciekli, ale zarejestrowała ich kamera monitoringu. Apel wołającego o pomoc poszkodowanego usłyszał przechodzący tamtędy mężczyzna, który następnie poinformował pracownika ochrony, a ten wraz z poszkodowanym powiadomił Policję.

– Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców i już w godzinę i 15 minut po zdarzeniu, policjanci Ogniwa Wywiadowczego jadąc ulicą Lwowską, zauważyli siedzących na ławce dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Gdy funkcjonariusze zatrzymali się przy nich, jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Policjant rozpoczął za nim pościg i już po kilkudziesięciu metrach go zatrzymał. W tym samym czasie drugi policjant zatrzymał jego kompana.

Tym samym 23-latek i 40-latek trafili do sądeckiej komendy, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za kradzież rozbójniczą (art. 280 par. 1), w tym dokumentu tożsamości (art. 275 par. 1), za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Starszemu z Sądeczan grozi jednak wyższy wymiar kary (do 18 lat), ponieważ przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.
Natomiast wobec 23-latka, dwa dni po zdarzeniu, Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

/KMP Nowy Sącz