Przejdź do treści


Nowy Sącz: Pijany i agresywny mężczyzna atakował przypadkowych przechodniów

W centrum Nowego Sącza pijany i agresywny 34-latek atakował przypadkowych przechodniów. Najpierw próbował uderzyć w twarz kobietę, później uderzył przypadkowego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 24 maja przy al. Wolności w Nowym Sączu. Pijany napastnik nawet nie zorientował się że do zdarzenia doszło na oczach policjantów.

– Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali napastnika. Ustalili, że mężczyzna ten usiłował uderzyć kobietę, która również tamtędy przechodziła. Piesza zdążyła się jednak odsunąć, ale uderzony został przez to przypadkowy mężczyzna – informuje asp. Iwonę Grzebyk – Dulak z KMP w Nowym Sączu – Obydwoje pokrzywdzeni zaraz oddalili się z miejsca zdarzenia. Policjanci dotarli do poszkodowanego mężczyzny i ustalili, że nie odniósł on żadnych obrażeń, a jedynie się wystraszył. Poinformowali go o możliwości złożenia zawiadomienia o naruszenie nietykalności cielesnej, które to przestępstwo jest ścigane z oskarżenia prywatnego.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego mężczyzny – okazało się, że miał on 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, 34-latek zakłócał porządek w miejscu publicznym, wykrzykując wulgaryzmy. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w sądeckiej komendzie, a po wytrzeźwieniu za zakłócanie spokoju i porządku publicznego, został ukarany mandatem.