Nowy Sącz. Pędzili 125 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy

Opublikowano 21 maja 2021 przez
Nowy Sącz. Pędzili 125 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy
Kontrola prędkości przez policję – fot. KMP Nowy Sącz

Wysoki mandat, 10 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące. Taką karę w ostaniem czasie policjanci sądeckiej drogówki nałożyli na dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Kierowca lexusa przejeżdżał przez Chełmiec z prędkością większą o 75 km/h niż dopuszczalna, z kolei kierujący BMW na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h, jechał o 65 km/h za szybko. – Informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej Policji.

Obydwaj kierowcy zostali ukarali wysokimi mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali im również prawa jazdy na trzy miesiące. To jednak nie koniec, ponieważ jeżeli mimo zakazu nadal będą prowadzić, to okres ten wydłuży się do 6 miesięcy. Natomiast, gdy w wydłużonym czasie zatrzymania prawa jazdy, w dalszym ciągu będą łamać wydaną decyzję administracyjną, zostaną im cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami, a dodatkowo odpowiedzą za przestępstwo z art. 180 a kk., za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

/źródło: KMP Nowy Sącz