Przejdź do treści


Nowy Sącz partnerem Festiwalu Biegowego

Podpisano deklarację w sprawie współpracy przy organizacji Festiwalu Biegowego - fot. UM NS

We wtorek w ratuszu podpisano deklarację w sprawie współpracy przy organizacji Festiwalu Biegowego na Sądecczyźnie, który odbędzie się w dniach 10-12 września 2021 roku.

Pod deklaracją podpisy złożyli prezydent Ludomir Handzel, pomysłodawca Festiwalu Biegowego i Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój – Zygmunt Berdychowski oraz gospodarze sąsiednich gmin (Stary Sącz, Piwniczna-Zdrój, Rytro). Partnerem komercyjnym Festiwalu Biegowego na Sądecczyźnie będzie Fundacja NEWAG. W Parku Strzeleckim w Nowym Sączu planowana jest meta biegu półmaratońskiego.

– Chciałbym podkreślić bardzo dużą rolę Pana Przewodniczącego Zygmunta Berdychowskiego, w dążeniu do tego by ta impreza pozostała na Sądecczyźnie. Jak zwykle na Sądecczyźnie będzie się działo! – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

– W związku z tym, że nie możemy zorganizować Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, dlatego dzięki naszemu porozumieniu możemy zorganizować Festiwal Biegowy na Sądecczyźnie – powiedział Zygmunt Berdychowski. – Najważniejsza informacja dla biegaczy jest taka, że główna pętla, czyli trasa licząca 100 kilometrów będzie taka sama jak do tej pory. Jedyna różnica jest taka, że uczestnicy nie będą zbiegać do Krynicy-Zdroju.

Opublikowany przez Nowy Sącz Wtorek, 9 lutego 2021

/źródło: UM NS