Nowy Sącz otrzymał 77 mln zł na budowę nowego Mostu Heleńskiego

Opublikowano 27 lutego 2017 przez
Nowy Sącz otrzymał 77 mln zł na budowę nowego Mostu Heleńskiego

– To już pewne. Mamy 77 mln zł na budowę nowego Mostu Heleńskiego z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca – powiedział prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak tuż po zakończeniu konferencji w Ministerstwie Rozwoju, poświęconej zwiększeniu kwoty dofinansowania z funduszy UE do poziomu 85 proc. na wybrane inwestycje drogowe w miastach.
W konferencji wzięli udział: Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wiceministrowie Rozwoju Jerzy Kwieciński i Witold Słowik, Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk, Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, a także dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek, odpowiedzialny za prowadzenie nowej inwestycji drogowej.
– To wielki sukces dla naszego miasta, który był możliwy dzięki wsparciu wielu osób, a zwłaszcza wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz wiceministra Wiesława Janczyka – powiedział prezydent Nowego Sącza i dodał – Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie od kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, że nasze dotychczasowe dofinansowanie w wysokości 24,5 mln zł zostało podniesione do maksymalnego poziomu 85 proc., co przekłada się na kwotę przeszło 77 mln zł.
Jak podkreślił wiceminister rozwoju Witold Słowik, podniesienie dofinansowania to wsparcie istotnych dla wielu miast w Polsce inwestycji drogowych. – To działanie ma na celu wyprowadzenie ruchu z centrów miast, a z drugiej strony lepsze skomunikowanie z drogami krajowymi. To również aspekt związany z ochroną powietrza, bo planowane inwestycje spowodują zmniejszenie zanieczyszczenia zwłaszcza w centrach miast – powiedział wiceminister Wójcik.