Przejdź do treści


Nowy Sącz. Okradli drogerię, jednak nie zdążyli nacieszyć się łupem

Dwaj młodzi mężczyźni, którzy wspólnie postanowili okraść drogerię znajdującą się w jednej z nowosądeckich galerii handlowych zostali złapani na gorącym uczynku. Teraz grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.

30 września br. około godziny 18 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymali zgłoszenie, że w jednej z drogerii na terenie galerii handlowej, dwóch młodych mężczyzn ukradło kosmetyki. Łupem złodziei padły wówczas trzy kremy o łącznej wartości blisko 1200 złotych. Jeden ze sprawców został natychmiast ujęty przez pracownika ochrony wraz ze skradzionymi dwoma opakowaniami kremu, natomiast drugi uciekł porzucając skradziony kosmetyk oraz swoją kurtkę i plecak.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia sprawdzili pobliski teren w poszukiwaniu zbiegłego sprawcy, a zatrzymany 18-latek został przewieziony przez drugi patrol do komendy. W efekcie dalszych czynności realizowanych w tej sprawie przez policjantów ustalono tożsamość i zatrzymano drugiego sprawcę kradzieży, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Zarówno 18-latek, jak i 25-latek przyznali się do zarzucanych im czynów oraz wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione przestępstwo grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz