Nowy Sącz. Okradł jubilera i trafił za kratki

Opublikowano 12 maja 2021 przez
Nowy Sącz. Okradł jubilera i trafił za kratki
Część pierścionków odzyskanych przez policjantów – fot. KMP Nowy Sącz

Do 8 lat więzienia grozi 28-letniemu sądeczaninowi który ukradł 30 pierścionków o wartości blisko 50 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 14:30 w jednym ze sklepów jubilerskich na terenie Nowego Sącza. Młody mężczyzna pod pretekstem zakupu pierścionka zaręczynowego poprosił ekspedienta o możliwość obejrzenia biżuterii z bliska. Kiedy pracownik położył ekspozytor z pierścionkami na ladzie, „klient” natychmiast go chwycił i wybiegł ze sklepu. Na palecie znajdowało się 31 złotych pierścionków o szacunkowej wartości około 50 tys. złotych.

O kradzieży natychmiast zaalarmowana została sądecka Policja. Intensywne działania policjantów oraz zabezpieczone na miejscu kradzieży ślady pozwoliły bardzo szybko wytypować jej sprawcę. W efekcie, już następnego dnia mężczyzna został zatrzymany, a policjanci ujawnili przy nim część skradzionego łupu o wartości około 20 tys. złotych.

28-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Policjanci prowadzą aktualnie czynności, by odzyskać pozostałą część łupu.