Przejdź do treści


Nowy Sącz: Nowi dyrektorzy w Urzędzie Miasta

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel - foto. UMNS

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel przedstawił kolejnych dyrektorów poszczególnych wydziałów w Urzędzie Miasta oraz nowego Komendanta Straży Miejskiej i dyrektora Nowosądeckiego Urzędu Pracy.

Dyrektorem Wydziału Księgowości i Budżetu została Agnieszka Golańska, która od 18 lat pracowała w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, w Wydziale Analiz Budżetu Miasta. Nowym dyrektorem Wydziału Sportu został Tomasz Baliczek, angażujący się od lat w wiele imprez o charakterze sportowym oraz charytatywnym. Na funkcję Komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu powołano Ryszarda Wasiluka
byłego oficera Policji i Wojska Polskiego, który w przeszłości pełnił już funkcję Komendanta Straży Miejskiej, w latach 2005–2011. Nowosądeckim Urzędem Pracy kierować będzie Jarosław Gliński, który do tej pory pracował w Sądeckim Urzędzie Pracy na stanowisku Kierownika Działu Zatrudniania ds. Cudziemców.


– Wczoraj obradowała komisja konkursowa, rozstrzygnięto cztery konkursy. Serdecznie gratuluję osobom, które je wygrały. Mam nadzieję, że nowi dyrektorzy będą wspierać dobrą zmianę w Nowym Sączu. Zostaną przed nimi postawione zadania tak, aby jakość życia w Nowym Sączu zauważalnie wzrosła w ciągu pięciu lat – podkreślił prezydent Ludomir Handzel.
Prezydent odniósł się również do zadań stojących przed nowym dyrektorem Straży Miejskiej.
– Kwestia Straży Miejskiej to kwestia zmiany podejścia do mieszkańców Nowego Sącza. Będziemy analizować zadania związane z transportem. Straż Miejska nie może się skupiać tylko na tym, by karać mieszkańców. Straż Miejska ma służyć mieszkańcom, pomagać im i wspierać, ma być widoczna i podnosić poczucie bezpieczeństwa w mieście – podkreślił prezydent.