Przejdź do treści


Nowy Sącz: Nowe radiowozy i obietnica uruchomienia dodatkowego komisariatu

Przekazanie radiowozow - foto. UMNS

Kluczyki do dwóch nowych radiowozów wręczyli dzisiaj policjantom Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel i Wicestarosta Nowosądecki Antoni Koszyk.

Zakup nowych pojazdów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowego Sącza i Starostwa Powiatu Nowosądeckiego. Jednym z radiowozów będą jeździć policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu, drugi trafi do posterunku policji w Nawojowej.

– Są to auta marki opel astra o mocy 200. koni i wartości siedemdziesięciu ośmiu tysięcy złotych każdy. Połowę kosztów zakupu pokryło miasto i starostwo, a połowa pochodziła z budżetu policji – mówi Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu inspektor Jarosław Tokarczyk. – Cieszymy się, że każdego roku możemy kupować nowe radiowozy, bo policyjne auta średnio miesięcznie przejeżdżają około dwadzieścia – trzydzieści tysięcy kilometrów, więc bardzo dużo. Średnia kilometrów, które mają na licznikach nasze pojazdy to około dwustu tysięcy kilometrów. Oczywiście w sytuacji, kiedy mamy już nowe radiowozy, to wycofujemy te najstarsze z użytkowania.

Komendant Policji insp. mgr Jarosław Tokarczyk podziękował samorządowcom  za wsparcie finansowe udzielone w ubiegłym roku sądeckiej jednostce i podkreślił, że nowe radiowozy zwiększą skuteczność pracy funkcjonariuszy i tym samym przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

– Miasto pomaga policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewnia – mówił prezydent miasta Ludomir Handzel, który potwierdził, że jest już po pierwszych rozmowach z Wojewódzkim Komendantem Policji: – Chcę, żeby powstał na terenie Nowego Sącza dodatkowy komisariat, w którym będzie zatrudnionych stu dwudziestu funkcjonariuszy. Będzie on obsługiwał część osiedli oraz teren Starego Miasta. Dodatkowo chciałbym też, aby w centrum był posterunek policji w formie punktu przyjęć.

Prezydent zapowiedział, że najprawdopodobniej nowy komisariat zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców jeszcze w tym roku.

/foto./ źródło: UMNS