Przejdź do treści

Nowy Sącz. Nieletni sprawcy rozboju zatrzymani przez sądeckich policjantów

fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich sprawców rozboju, którzy grożąc pobiciem swojemu  rówieśnikowi zabrali mu e-papierosa.

Do zdarzenia doszło we wtorek 23 listopada około godziny 15, na miejskich plantach w Nowym Sączu. 16-letni sądeczanin został zaczepiony przez dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat, którzy grożąc pobiciem, ukradli mu e-papierosa. Następnie jeden ze sprawców trzymając w ręku nóż, popchnął i uderzył pięścią chłopca, żądając od niego dodatkowo wkładów do „elektronika”. 16-latkowi udało się jednak uciec napastnikom.

Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Napastnicy  wkrótce zostali zatrzymani nieopodal parku, w którym dokonali rozboju. Są to dwaj mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 15 i 16 lat. Ponadto starszy z nich był poszukiwany przez Policję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego znajdującego się na terenie Małopolski. Zatrzymani zostali przesłuchani o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

/źródło: KMP Nowy Sącz