Nowy Sącz. Nieletni sprawcy rozboju zatrzymani przez sądeckich policjantów

Opublikowano 25 listopada 2021 przez
Nowy Sącz. Nieletni sprawcy rozboju zatrzymani przez sądeckich policjantów
fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich sprawców rozboju, którzy grożąc pobiciem swojemu  rówieśnikowi zabrali mu e-papierosa.

Do zdarzenia doszło we wtorek 23 listopada około godziny 15, na miejskich plantach w Nowym Sączu. 16-letni sądeczanin został zaczepiony przez dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat, którzy grożąc pobiciem, ukradli mu e-papierosa. Następnie jeden ze sprawców trzymając w ręku nóż, popchnął i uderzył pięścią chłopca, żądając od niego dodatkowo wkładów do „elektronika”. 16-latkowi udało się jednak uciec napastnikom.

Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Napastnicy  wkrótce zostali zatrzymani nieopodal parku, w którym dokonali rozboju. Są to dwaj mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 15 i 16 lat. Ponadto starszy z nich był poszukiwany przez Policję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego znajdującego się na terenie Małopolski. Zatrzymani zostali przesłuchani o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

/źródło: KMP Nowy Sącz