Przejdź do treści


Nowy Sącz. Nie zatrzymał się do kontroli, bo miał przy sobie marihuanę

Radiowóz z włączonymi światłami -fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci zatrzymali po pościgu 51-letniego kierowcę. Mężczyzna mimo wezwań nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Co więcej, badanie wskazało, że uciekinier znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Do zdarzenia doszło 8 marca br. wieczorem kiedy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji pełnili służbę w rejonie ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Około godziny 21:00 zauważyli samochód marki Honda, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku centrum miasta. W związku z tym mundurowi ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki mężczyzna stwarzał realne zagrożenie na drodze, m.in. wyprzedzał innych uczestników ruchu w niedozwolonych miejscach, zmuszając jadących z naprzeciwka do zmiany kierunku jazdy i nagłego hamowania. Wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. Nie zważając na znak „zakaz wjazdu”, skręcił w ulicę Paderewskiego i tam został zatrzymany. Kierowcą hondy okazał się 51-letni mieszkaniec Tarnowa. Po przeszukaniu samochodu policjanci ujawnili w nim marihuanę. Po przewiezieniu do komendy tarnowianin został poddany wstępnemu testowi na obecność środków odurzających w organizmie. W związku z pozytywnym wynikiem mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego próbka krwi do dalszych badań.
51-latek usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, a dodatkowo odpowie za liczne wykroczenia drogowe, których dopuścił się podczas ucieczki. Ponadto w przypadku potwierdzenia obecności środków odurzających w krwi, mieszkaniec Tarnowa poniesie również konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym po zażyciu narkotyków. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

/źródło: KMP Nowy Sącz