Przejdź do treści


Nowy Sącz. Nauczyciele w kolejnych szkołach kończą strajk

szkoła - foto. pixabay.com

Nauczyciele w kolejnych sądeckich szkołach kończą akcję strajkową. Strajk kontynuowany jest w dwóch podstawówkach oraz sześciu szkołach średnich, dla których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Sącz .

Aktualnie strajkują nauczyciele w dwóch nowosądeckich podstawówkach: Szkole Podstawowej nr 16 i Szkole Podstawowej nr 20 oraz sześciu szkołach średnich: Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół Samochodowych, Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Budowlanych. W pozostałych szkołach zajęcia odbywają się według planu.

W szkołach średnich, konferencje klasyfikacyjne już się odbyły, albo odbędą się w najbliższym czasie – informuje Monika Zagórowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół nr 4 konferencje odbyły się 16 kwietnia. 24 kwietnia konferencje odbyły się w: I LO, Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych. Na dzisiaj konferencja klasyfikacyjna zaplanowana jest w Zespole Szkół Samochodowych. Rada klasyfikacyjna odbyła się już także w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nowym Sączu.

/źródło: UM NS