Przejdź do treści


Nowy Sącz: Nareszcie ulica Nawojowska zostanie wyremontowana

ul. Nawojowska w Nowym Sączu - fot. Google Street View Polska

Na początku przyszłego roku rozpocznie się remont ulicy Nawojowskiej, jednej z najbardziej zniszczonych i zaniedbanych ulic w Nowym Sączu.

Po latach zaniedbań w kwestii remontów ulic w Nowym Sączu nareszcie coś zaczęło się dziać. Wyremontowano między innymi: ul. Krakowską, Bulwar Narwiku, część ul. Barskiej, przebudowano wiadukt na ul. Kolejowej, aktualnie trwa wymiana nawierzchni wokół nowosądeckiego Rynku, remont estakady na ul. Tarnowskiej oraz remonty ulic Sucharskiego i Kunegundy.

Już na początku 2020 roku ma rozpocząć się długo wyczekiwany remont ul. Nawojowskiej. Jak poinformował wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek na antenie Radia RDN, Miejski Zarząd Dróg musiał poczekać na decyzje sądeckich wodociągów, aby wymienić kanalizację równocześnie z nawierzchnią. W przyszłym roku ul. Nawojowska będzie uwzględniona przez miasto w naborze do Funduszu Dróg Samorządowych
– Czekaliśmy aż Sądeckie Wodociągi przygotują dokumentację do kanalizacji sanitarnej na długości całej ul. Nawojowskiej. Wtedy możemy pomyśleć o wspólnym remoncie czyli oni wykonują kanalizację a my nawierzchnie – wyjaśnia wiceprezydent.

Planowany jest remont ul. Nawojowskiej na całej długości, zarówno jezdni jak i chodników. Koszt planowanej inwestycji to około 6 milionów złotych.