Przejdź do treści


Nowy Sącz. Na ul. Nawojowskiej spłonął samochód osobowy

Na ul. Nawojowskiej spłonął samochód osobowy - fot. KM PSP Nowy Sącz

We wtorek, 28 maja, na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu doszło do poważnego incydentu, który mógł skończyć się tragicznie. O godzinie 16:58 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o płonącym samochodzie osobowym. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia, zastali oni samochód marki Renault Scenic całkowicie objęty płomieniami. Na szczęście właściciel pojazdu znajdował się już na zewnątrz i nie doznał żadnych obrażeń. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Ich pierwszym krokiem było zabezpieczenie terenu, aby uniemożliwić rozprzestrzenienie się ognia oraz zapewnić bezpieczeństwo przechodniom i innym uczestnikom ruchu drogowego. Do gaszenia pożaru użyto prądu piany ciężkiej oraz prądu wody, co pozwoliło na szybkie stłumienie płomieni.

Po ugaszeniu ognia, strażacy przystąpili do dokładnego sprawdzenia wraku pojazdu przy użyciu kamery termowizyjnej. Cała akcja straży pożarnej trwała około pół godziny.  Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Można jednak przypuszczać, że mogło dojść do zwarcia w instalacji elektrycznej pojazdu lub wycieku paliwa.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz