Przejdź do treści

Nowy Sącz: Miss Polski 2024 Wybrana!

Miss Polski 2024

Drugiego dnia Festiwalu Piękna, który odbywał się w Nowym Sączu, na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego wyłoniono nową Miss Polski. Korona trafiła do Kasandry Zawal z województwa wielkopolskiego. Gala Finałowa była pełna emocji, wrażeń i muzycznych niespodzianek, a Nowy Sącz po raz kolejny udowodnił, że jest doskonałym gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia.

Uroczystość otworzyła parada 32 finalistek, które przybyły z każdego zakątka Polski, by rywalizować o tytuł najpiękniejszej. Na scenie pojawiły się także laureatki konkursu Miss Polski z minionych lat, co nadało wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Prowadzącymi wieczór byli Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz, Ilona Krawczyńska oraz Aleksander Sikora. Wszystkich gości powitał prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel, który wyraził dumę z goszczenia tak ważnego wydarzenia w sercu Małopolski.

W jury zasiadły znane osobistości świata show-biznesu i mody, w tym dziennikarka Ewa Wachowicz, influencerka Milena Krawczyńska, Miss Supranational 2023 Andrea Aguilera oraz Mister Supranational 2024 Fezile Mkhize. W gronie oceniających znaleźli się również prezenter telewizyjny Robert Jarek, Miss Polski 2023 Angelika Jurkowianiec oraz prezes Nowej Sceny i producent Festiwalu Piękna, Gerhard Konrad Parzutka Lipiński. To oni mieli trudne zadanie wyłonienia tegorocznej Miss Polski.

Gala Finałowa była nie tylko konkursem piękności, ale również muzycznym show. Na scenie wystąpili goście specjalni: Nick Sinckler, który zaśpiewał utwór „Love Generation”, oraz Margaret z przebojem „Tańcz Głupia”. Nick Sinckler powrócił na scenę w duecie z Sabiną Jeszką, wykonując „Love Never Felt So Good”, promowany przez Michaela Jacksona i Justina Timberlake’a. Publiczność zachwycił również występ Kamila Bednarka, który wykonał utwór „Całą noc”.

Wyniki Konkursu

Po licznych występach i prezentacjach, nadszedł czas na ogłoszenie wyników. W głosowaniu SMS tytuł Miss Widzów Polsatu 2024 zdobyła Magdalena Batko z województwa świętokrzyskiego. Następnie ogłoszono finalistki:

  • IV Wicemiss: Karolina Grabowska (województwo podlaskie)
  • III Wicemiss: Zuzanna Balonek (województwo małopolskie)
  • II Wicemiss: Zuzanna Śladowska (województwo mazowieckie)
  • I Wicemiss: Weronika Kietlińska (województwo warmińsko-mazurskie)

Kulminacją wieczoru było wręczenie korony Miss Polski 2024, którą zdobyła Kasandra Zawal z województwa wielkopolskiego. Nowa Miss Polski nie kryła wzruszenia, a publiczność nagrodziła ją gromkimi brawami.

Nowy Sącz na Mapie Wielkich Wydarzeń

Nowy Sącz po raz kolejny udowodnił, że jest idealnym miejscem do organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie. Partnerem głównym Festiwalu Piękna jest Województwo Małopolskie, które wsparło organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Jubileusz 35-lecia konkursu Miss Polski zostanie na długo zapamiętany przez wszystkich uczestników i mieszkańców Nowego Sącza.

/źródło: Telewizja Polsat