Przejdź do treści

Nowy Sącz. Mimo stanu epidemii spotkali się w miejscu publicznym by pić alkohol

Zdjęcie ilustracyjne/ KMP Nowy Sącz

Wczoraj w Nowym Sączu potwierdzono nowe przypadki zakażenia koronawirusem.  Tym samym liczba zakażonych osób w naszym mieście wzrosła do 11. Jedyny sposób aby zahamować rozprzestrzenianie się epidemii to pozostać w domach i maksymalnie ograniczyć przebywanie na zewnątrz oraz kontakt z innymi osobami. Niestety nie wszyscy stosują się do tych zasad, dlatego policjanci patrolują miasto również pod kątem grupowania się osób.

W czwartek 26 marca, policyjni zauważyli, że na sądeckim Rynku zebrała się grupa pięciu osób, nie respektując tym samym zakazu gromadzenia się. Gdy zauważyli nadjeżdżający samochód dwie dziewczyny odłączyły się od grupy, a na miejscu zostało trzech mężczyzn. W trakcie interwencji tłumaczyli, że idą wspólnie napić się alkoholu, co również uchybia obostrzeniom związanym z zagrożeniem epidemiologicznym. W związku z lekceważącym i nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzn, używaniem słów wulgarnych i sprzeciwem przyjęcia mandatu karnego, policjanci skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Do podobnej sytuacji doszło w niedzielę 29 marca. – Trzech sądeczan nie przejęło się, ani od dawna obowiązującymi przepisami dotyczącymi  zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, ani też nowymi zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi zakazu gromadzenia się więcej niż dwóch osób. Policjanci zauważyli ich przed godziną 18.00 gdy pili alkohol na ławce przy ulicy Rokitniańczyków. Cała trójka została ukarana mandatem karnym w związku z naruszeniem przepisów porządkowych, a dodatkowo dwóch z nich za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

/źródło: KMP Nowy Sącz