Nowy Sącz. Mieszkaniec gminy Korzenna uratował mężczyznę który wpadł do potoku Naściszówka

Opublikowano 22 września 2021 przez
Nowy Sącz. Mieszkaniec gminy Korzenna uratował mężczyznę który wpadł do potoku Naściszówka
Bok oznakowanego radiowozu – fot. KMP Nowy Sącz

Mieszkaniec gminy Korzenna przejeżdżając ulicą Barską w Nowym Sączu zauważył, że przechodzień, który szedł chwiejnym krokiem wpadł do potoku Naściszówka. Kierowca natychmiast wezwał na miejsce policjantów i ruszył na pomoc 43-latkowi.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 17 września po godzinie 18. Mieszkaniec gminy Korzenna przejeżdżając w rejonie skrzyżowania ulic Witosa i Barskiej zauważył zataczającego się przechodnia. Kiedy go minął i spojrzał we wsteczne lusterko, zorientował się, że mężczyzny nie ma. Kierowca natychmiast zatrzymał pojazd na poboczu i pobiegł w miejsce, gdzie widział go po raz ostatni. Jak się okazało przechodzień wpadł do pobliskiego potoku Naściszówka i popłynął z jego nurtem około 200 metrów, po czym z twarzą pod wodą zatrzymał się na kamieniach. Widząc to, mieszkaniec gminy Korzenna bez wahania wskoczył do potoku, by mu pomóc i do czasu przyjazdu służb zabezpieczał jego głowę w taki sposób, by jak najlepiej mu się oddychało. Wkrótce na miejsce przybyli poinformowani o zdarzeniu sądeccy policjanci. Mundurowi natychmiast weszli do wody i wyciągnęli poszkodowanego na pobliski betonowy murek. Zabezpieczyli ranę na jego głowie i monitorowali funkcje życiowe do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Wraz z drugim patrolem, który przybył po chwili, ratownikami medycznymi oraz świadkami zdarzenia, przenieśli mężczyznę z koryta potoku do ambulansu. Poszkodowany został szybko przewieziony do sądeckiego szpitala, gdzie policjanci ustalili, że ranny to 43-letni mieszkaniec Nowego Sącza.

Dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy z gminy Korzenna, zaalarmowanych o zdarzeniu służb oraz pomocy świadków, sądeczanin może mówić o sporym szczęściu. W takich sytuacjach bardzo często o ludzkim życiu decydują sekundy, dlatego zaangażowanie i postawa mieszkańców jest godna pochwały i naśladowania.

/źródło: KMP Nowy Sącz