Przejdź do treści


Nowy Sącz. Miejski Zarząd Dróg informuje o nadchodzących pracach

Nowy asfalt, remonty dróg

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłasza szereg istotnych inwestycji drogowych, które mają na celu poprawę infrastruktury miejskiej i bezpieczeństwa na drogach. W najbliższych dniach mieszkańcy miasta muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami związanymi z prowadzonymi pracami. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące planowanych robót.

1. Przebudowa ul. Nawojowskiej – 8 czerwca 2024 r. (sobota)

W sobotę, 8 czerwca, od godziny 6:00 przez około 5 godzin, zamknięty zostanie odcinek ul. Nawojowskiej od skrzyżowania z ul. Kolejową do skrzyżowania z ul. Traugutta. Główny Wykonawca realizujący przebudowę tej ulicy będzie prowadził prace związane z remontem studni kanalizacji sanitarnej. Prace te są realizowane na koszt wykonawcy.

2. Przedłużenie prac na skrzyżowaniu ulic Zielona – Wyspiańskiego – Kolejowa – do 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek)

Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w ostatnich dniach, uniemożliwiły terminowe zakończenie prac nawierzchniowych. W związku z tym skrzyżowanie ulic Zielona, Wyspiańskiego i Kolejowa pozostanie zamknięte do późnych godzin wieczornych w poniedziałek, 10 czerwca.

3. Remont ul. Lwowskiej w rejonie Cmentarza Gołąbkowice – od 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek)

Od poniedziałku, 10 czerwca, rozpocznie się remont ul. Lwowskiej na odcinku od wyjazdu ze stacji benzynowej do zjazdu na parking przy Cmentarzu Gołąbkowice. Prace będą polegać na robotach brukarskich. Jeden pas ruchu zostanie wyłączony z użytkowania, co spowoduje utrudnienia w ruchu.

4. Przebudowa ul. Głowackiego – od 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek)

Również od poniedziałku, 10 czerwca, od około godziny 7:00 zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Głowackiego między skrzyżowaniem z ul. Dojazdową a skrzyżowaniem z ul. Tarnowską. W trakcie robót drogowych zapewniony będzie dojazd do posesji.

5. Prace na skrzyżowaniu ul. Piramowicza – ul. Grunwaldzka – ul. Zielona – od 11 czerwca 2024 r. (wtorek)

We wtorek, 11 czerwca, rozpocznie się kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Piramowicza, Grunwaldzkiej i Zielonej. Prace będą obejmować frezowanie nawierzchni i wykonanie warstw konstrukcji jezdni. Ruch samochodowy będzie odbywał się wahadłowo, sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Stała sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona.

Prace będą realizowane etapami:

  • I etap: Zamknięta zostanie ul. Grunwaldzka od skrzyżowania z ul. Rycerską do skrzyżowania z ul. Zieloną, przy wykonywaniu prac na prawej jezdni ul. Zielonej oraz wlocie od ul. Grunwaldzkiej od strony ul. Węgierskiej.
  • II etap: Zamknięta zostanie ul. Grunwaldzka od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ul. Zieloną, przy wykonywaniu prac na lewej jezdni ul. Zielonej oraz wlocie od ul. Grunwaldzkiej od strony ul. Nawojowskiej.

Apel do kierowców

Miejski Zarząd Dróg apeluje do kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z prowadzonymi pracami. Zachęca również do planowania alternatywnych tras przejazdu oraz zwracania uwagi na tymczasowe oznakowanie.

/źródło: MZD Nowy Sącz