Przejdź do treści


Nowy Sącz: Miał być konkurs jest awantura radnych w Internecie

Budowa mostu helleńskiego - źródło: UM NS

W Internecie rozgorzała dyskusja na temat konkursu, w którym mieszkańcy Nowego Sącza mieliby wybrać nazwę dla nowego mostu heleńskiego.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Nowego Sącza pojawiła się informacja, że w związku z interpelacją Radnego Krzysztofa Ziaji (Koalicja Nowosądecka) Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłosi konkurs dotyczący nadania nazw dla nowego mostu heleńskiego, mostu na Dunajcu na Obwodnicy Północnej, mostu na Łubince oraz ronda u zbiegu ulic Barskiej, Hallera i Sucharskiego.

Pomysł ten został jednak skrytykowany przez niektórych radnych na Forum Mieszkańców Nowego Sącza.

– Informuję radnego kolegę Krzysztofa Ziaję i Ratusz że tak zwany most heleński ma imię Marszałka Józefa Piłsudskiego!!!!! – napisał radny Grzegorz Fecko (Koalicja Obywatelska).

W dyskusje włączyli się także radni z PiS, którym najwyraźniej przeszkadza że to mieszkańcy Nowego Sącza mieliby wybrać nazwę dla nowego mostu heleńskiego – A myślałam, że fala głupich pomysłów już się przez miasto przetoczyła – stwierdziła radna Barbara Jurowicz. Głos w dyskusji zabrał także wiceprzewodniczący Rady Miasta Artur Czernecki – Spokojnie Szanowne koleżanki i koledzy to dzięki Bogu Rada Miasta decyduje Most pozostanie Piłsudskiego.

Radny Michał Kądziołka (Wybieram Nowy Sącz) wydał nawet w tej sprawie oświadczenie: „Z wielkim zdziwieniem i smutkiem przyjąłem informacje, że prezydent Ludomir Handzel na prośbę jednego z radnych Koalicji Nowosądeckiej zamierza ogłosić ogólnomiejski plebiscyt, który będzie miał na celu wyłonienie nazwy dla Mostu HELEŃSKIEGO. Mostu, któremu od lat patronuje Honorowy Obywatel Nowego Sącza mąż stanu Marszałek Józef Piłsudski. Z Szacunku do historii, osoby Marszałka oraz naszego miasta pragnę poinformować, że nie wezmę udziału w tym plebiscycie i nie zaakceptuje innej propozycji niż dotychczas obowiązująca”.

Decyzji o konkursie na nazwę broni zastępca prezydenta Artur Bochenek, polemizując m.in. z radnym Kądziołką. – Czy Pan uważa, że mieszkańcy nie powinni decydować o nazwach ulic i mostów? Ja uważam, że powinni! To jest nasze miasto. Wspólnie decydujmy. Nie zamykajmy się w gabinetach. Rozmawiajmy z mieszkańcami panie radny!

źródło: twojsacz.pl / Forum mieszkańców Nowego Sącza