Przejdź do treści


Nowy Sącz. Krzysztof Głuc został nowym przewodniczącym Rady Miasta

Nowosądecki Rynek, Panorama Nowego Sącza, Ratusz

Po tym jak na dzisiejszej, stacjonarnej sesji Iwona Mularczyk złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej Rady Miasta, nowosądeccy radni wybrali nowego przewodniczącego. Został nim dr Krzysztof Głuc, radny klubu “Sojusz dla Nowego Sącza”.

W głosowaniu nad wyborem na przewodniczącego Rady Miasta dr Krzysztofa Głuca wzięło udział 21 radnych. Oddano 19 ważnych głosów, w tym 14 “za”, przeciw nie głosował nikt. Od głosu wstrzymało się 5 radnych, 2 radnych było nieobecnych podczas głosowania.

– Bardzo dziękuje za zaufanie. Dziękuje też za, jak sądzę pewne nadzieję, które wiążą się z tą decyzją. Postaram się ich nie zawieść – mówił nowy przewodniczący tuż po ogłoszeniu wyników głosowania.

29 kwietnia rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta złożył Michał Kądziołka z Klubu radnych “PiS Wybieram Nowy Sącz” . Dlatego na dzisiejszej sesji radni dokonali wyboru dwóch wiceprzewodniczących. Po zmianach w prezydium zasiadają również Tadeusz Gajdosz z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Ziaja z Koalicji Nowosądeckiej oraz jeden z dotychczasowych wiceprzewodniczących – Artur Czernecki z Klubu “PiS Wybieram Nowy Sącz”.