Przejdź do treści


Nowy Sącz: Kolizja motocykla i samochodu osobowego na ul. Limanowskiego

Kolizja motocykla i samochodu osobowego na ul. Limanowskiego - fot. Maciej Berowski

Dzisiaj rano, około godziny 6:40 na ul. Bolesława Limanowskiego w Nowym Sączu doszło do kolizji motocykla i samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia niegroźne obrażenia odniósł 16-letni kierowca jednośladu.

Z relacji świadków wynika, że motocyklista poruszający się ul. Limanowskiego w kierunku Al. Batorego, wyprzedzając pojazdy zatrzymujące się przed skrzyżowaniem zderzył się z samochodem osobowym wyjeżdżającym z ul. Stanisława Żółkiewskiego.

Świadkami tego zdarzenia byli, między innymi, funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. SG Rafał Góra – będący praktykującym w sądeckim szpitalu ratownikiem medycznym – dokonał wstępnej oceny stanu zdrowia poszkodowanego i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej motocykliście, który w wyniku zdarzenia upadł i doznał obrażeń ciała. Do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego pozostawał w stałym kontakcie z kierowcą motocykla, który najdotkliwiej ucierpiał w zdarzeniu.

Pozostali dwaj funkcjonariusze: mł.chor. SG Wojciech Ogorzałek oraz plut. SG Tomasz Rysiewicz – oczekując na przybycie wezwanych służb ratunkowych – podjęli czynności zmierzające do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zapewnienia przepustowości drogi.

Po przybyciu na miejsce karetki oraz patrolu sądeckiej drogówki, funkcjonariusze przekazali służbom poszkodowanego oraz niezbędne informacje, a następnie udali się do siedziby KaOSG, by rozpocząć codzienną służbę.

/źródło: KOSG