Przejdź do treści


Nowy Sącz: Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych

Seria wypadków z udziałem pieszych na Sądecczyźnie, do kolejnego potrącenia na przejściu dla pieszych doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z Naściszowską w Nowym Sączu. Poszkodowana 36-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala.

Ranna kobieta miała dużo szczęścia, gdyż skończyło się tylko na drobnych urazach i pękniętym palcu. Samochodem marki Toyota kierowała 39-latka. Jest to już kolejne w ciągu kilku ostatnich tygodni potrącenie na przejściu dla pieszych w Nowym Sączu. Na szczęście tym razem skończyło się na niezagrażającym życiu obrażeniom pieszej. Wyjaśnianiem przyczyn tego wypadku zajmują się policjanci, śledczy mają ustalić czy to piesza wtargnęła na pasy wprost pod nadjeżdżający samochód? Czy może to kierująca nie zachowała odpowiedniej ostrożności przed przejściem dla pieszych?

Apelujemy o ostrożność zarówno do kierowców jak i pieszych, gdyż tylko ograniczone zaufanie wobec innych uczestników ruchu może uratować zdrowie a nawet życie. Przed wejściem na jezdnie najlepiej upewnić się że kierowca nas widzi i będzie miał wystarczająco dużo czasu aby zatrzymać samochód przed przejściem dla pieszych w bezpieczny sposób.