Przejdź do treści


Nowy Sącz: Jarmark św. Małgorzaty

Nowy Sącz: Jarmark św. Małgorzaty

15 i 16 lipca w Nowym Sączu odbędzie się Jarmark św. Małgorzaty, wśród licznych atrakcji organizatorzy zaplanowali między innymi kiermasz produktów regionalnych, warsztaty dawnych rzemiosł, koncerty muzyki dawnej i pokazy dawnych tańców dworskich.

Jarmark św. Małgorzaty rozpocznie kiermasz wyrobów regionalnych i rękodzielniczych na Placu Kolegiackim (przy Bazylice Św. Małgorzaty). Będzie to doskonała okazja aby na własne oczy zobaczyć, jak wyglądała praca dawnych rzemieślników. Będzie można również między innymi poznać plebejskie gry i zabawy a także obejrzeć występy teatrów ulicznych i poznać tańce dworskie, chętni będą mogli nawet wziąć udział w warsztatach uczących tej sztuki.

Jarmark na Placu Kolegiackim rozpocznie się w sobotę od 13:00 i potowa do godziny 20:00, w niedzielę od 10:00 do 18:00.

W sobotę o godz. 20:00 u stóp Zamku Królewskiego w Nowym Sączu odbędą się pokazy konne a następnie rozegra się średniowieczna bitwa z wykorzystaniem broni białej i palnej, wierzchowców, z rycerzami w błyszczących kolczugach. Wieczór zakończy przedstawienie teatru ognia.

Jarmark przygotowują pasjonaci rekonstrukcji historycznej, między innymi Kram Szepczące Kruki, Sądeckie Rycerstwo Zakonu św. Kingi, sławni ułani krechowieccy i katostwo nyskie.

Na imprezę zapraszają Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza.

źródło: www.nowysacz.pl