Nowy Sącz: Handlował papierosami bez akcyzy – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Opublikowano 18 października 2018 przez
Nowy Sącz: Handlował papierosami bez akcyzy – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Blisko 14 tys. złotych mógł stracić skarb Państwa na nielegalnej sprzedaży wyrobów tytoniowych. W jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli tytoń, papierosy, woreczki strunowe oraz listę zamówień.

Sądeccy policjanci ustalili, że mieszkaniec jednego z bloków nielegalnie rozprowadza tytoń. Gdy przeszukali jego mieszkanie zabezpieczyli 9260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, 3,94 kg tytoniu oraz dwa notatniki zawierające zapisy zamówień i sprzedaży towarów, kilka telefonów komórkowych, worki strunowe i kartonowe pudełka na papierosy.
9 października 53-letni sądeczanin usłyszał od funkcjonariuszy zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.
/KMP Nowy Sącz