Przejdź do treści


Nowy Sącz: Dzień Edukacji Prawnej

Już jutro (środa) w całej Polsce odbywać się będzie Dzień Edukacji Prawnej, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich “Iustitia”. Do obchodów przyłączył się również Nowy Sącz, w Sądzie Okręgowym będzie można wziąć udział w konkursach i wystąpieniach zaproszonych gości.
Miejsce: sala 020, Sąd Okręgowy w Nowym Sączu (ul. Pijarska 3)
Termin: 15 marca 2017, godz. 10:00
Wśród zaplanowanych atrakcji znalazła się między innymi gra edukacyjna “Prawopolis” z zakresu prawa, którą poprowadzą wolontariusze Fundacji CourtWatch Polska
Gra „Prawopolis” powstała w ramach Programu Edukacji Prawnej Fundacji Court Watch Polska. Wolontariusze Fundacji przeprowadzają interaktywne lekcje prawa w szkołach w całej Polsce. W trakcie zajęć uczniowie odbywają symulacje rozpraw oraz grają w „Prawopolis” – ucząc się prawa przez zabawę i grywalizację.
– Program Edukacji Prawnej jest ważną częścią działań naszej Fundacji. Jak wiadomo nieznajomość prawa szkodzi. Grając w „Prawopolis” młodzi ludzie dowiadują się rzeczy, które mogą uchronić ich przed kłopotami i bardzo przydać im się w życiu – mówi Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska.