Przejdź do treści


Nowy Sącz: Dzielnicowi radzą dzieciom jak bezpiecznie spędzić ferie

Bezpieczne ferie - Fot. Beata Górszczyk

Ferie za pasem, dlatego sądeccy dzielnicowi spotkali się z uczniami w szkołach, by porozmawiać z dziećmi o podstawowych zasadach, które należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu. Wszystko w trosce o to, aby ferie były czasem przyjemnym i przede wszystkim bezpiecznym.

Na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii, dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Pazgan rozmawiał z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu. Podczas czwartkowego (1 lutego) spotkania udział wzięło 114 dzieci, które z zaciekawieniem słuchały o przykładach aktywnego wypoczynku zimowego. Dzielnicowy uczulił dzieci na różnego rodzaju sytuacje niebezpieczne, które mogą zdarzyć się np. na stoku narciarskim czy lodowisku. Policjant omówił ponadto dekalog FIS czyli Kodeks zachowania dla narciarzy i snowboardzistów. Przypomniał m.in., że na stoku należy zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności i do panujących warunków, a także zawsze zwracać uwagę na inne osoby, by nie wyrządzić im szkody.
Dzielnicowy zachęcał dzieci do udziału w konkursie plastycznym na zilustrowanie Dekalogu FIS pod nazwą “Stok nie jest dla bałwanów”, w ramach kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Pracę należy przesłać do 5 marca na adres organizatora czyli Komendy Głównej Policji.

Bezpieczne ferie - Fot. Beata Górszczyk
Aby utrwalić dzieciom przekazane treści, dzielnicowy wręczył każdemu broszurki informacyjne z zasadami konkursu i “dekalogiem narciarza”.
W podobnym spotkaniu uczestniczyli kilka dni wcześniej dzielnicowi st. sierż. Aneta Mazur i st. sierż. Karol Jamrozowicz, którzy o bezpieczeństwie opowiadali dzieciom z niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia w Nowym Sączu. Policjanci mówili najmłodszych przede wszystkim o prawidłowych zachowaniach na drodze i przypomnieli małym słuchaczom, by za każdym razem gdy poruszają się pieszo po zmroku, zakładali odblask, który może uratować ich zdrowie i życie.

/Tekst: KMP w Nowym Sącz
/Zdjęcia: Beata Górszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu; Niepubliczne Przedszkole Jaś i Małgosia w Nowym Sączu