Przejdź do treści


Nowy Sącz. Dzięki zabezpieczonym śladom policjanci ustalili włamywaczy

Ślady, które sądeccy policjanci zabezpieczyli na miejscu włamania okazały się kluczowe dla sprawy, ponieważ dzięki nim funkcjonariusze ustalili sprawców tego przestępstwa już następnego dnia po zdarzeniu.

W sobotę 5 sierpnia z samego rana, policjanci otrzymali informację, że w nocy ktoś włamał się do budynku gospodarczego znajdującego się na terenie jednego z „Rodzinnych Ogródków Działkowych” w Nowym Sączu. Na miejscu policjanci ustalili, że ktoś uszkodził okno i przez nie wszedł do budynku, po czym ze środka wyniósł podkaszarkę spalinową. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki i jak zawsze w takich przypadkach zabezpieczono ślady pozostawione na miejscu zdarzenia. To właśnie one okazały się kluczowe w ujęciu sprawców, ponieważ już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, którą podejrzewali o udział we włamaniu.

Wszystkie wykonane przez policjantów czynności wskazywały jednak, że we włamaniu brał udział ktoś jeszcze. Potwierdzili to w toku pracy, zatrzymując następnego dnia (tj. 6 sierpnia) 31-letniego mężczyznę, któremu, podobnie jak kobiecie, przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za które to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali wartą 500 złotych skradzioną podkaszarkę, która trafi do rąk prawowitego właściciela.

/źródło: KMP Nowy Sącz