Przejdź do treści


Nowy Sącz. Dwóch sprawców pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu zatrzymanych przez policję

Radiowóz, Policja

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat podejrzewanych o pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz rozbój. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

W niedzielę 29 maja przed godziną 6 rano sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w centrum Nowego Sącza doszło do pobicia. – Kiedy patrol przybył we wskazane miejsce, policjanci zastali tam dwóch awanturujących się mężczyzn. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że 29-latek został najpierw pobity i uderzony szklaną butelką, a po pewnym czasie sprawcy powrócili, by zabrać mu telefon i złoty łańcuszek, po czym uciekli. – Informuje Aneta Izworska z sądeckiej policji.

Jednym z agresorów miał być 24-letni sądeczanin, z którym awanturował się poszkodowany. Po przejrzeniu zapisu kamer monitoringu, potwierdziła się jego wersja zdarzenia, a mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę i rozpoczęli poszukiwania drugiego ze sprawców. Już kilkanaście minut później jeden z patroli zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. 28-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zatrzymany i również trafił do komendy.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz rozboju. Grozi im kara do 12 lat więzienia.