Przejdź do treści


Nowy Sącz. Dwóch nastolatków odpowie za rozbój

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch 16-letnich chłopców, którzy są podejrzani o dokonanie rozboju na mieszkańcu miasta. Do zdarzenia doszło 9 czerwca bieżącego roku, po godzinie 22, na Alejach Wolności w Nowym Sączu. Ofiarą napaści padł 26-letni mężczyzna, któremu zabrano pieniądze oraz telefon komórkowy po użyciu wobec niego przemocy. O dalszym losie nastolatków zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Wieczorem, 9 czerwca, 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza został zaczepiony przez dwóch nastolatków, którzy zażądali od niego pieniędzy. Gdy mężczyzna odmówił, napastnicy użyli wobec niego siły, popychając go. W wyniku tego 26-latek upadł na chodnik i stracił przytomność. Sprawcy wykorzystali ten moment, aby wyciągnąć z kieszeni jego spodni pieniądze oraz telefon komórkowy.

Po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju, na miejsce zdarzenia szybko przybyli policjanci. Dzięki zebranym informacjom, funkcjonariusze ustalili rysopis sprawców i natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Dzięki szybkiej reakcji, napastnicy zostali zatrzymani na terenie jednej z dzielnic Nowego Sącza.

Podczas przeszukania, u jednego z 16-latków znaleziono skradziony telefon komórkowy. Dodatkowo, okazało się, że drugi z zatrzymanych był poszukiwany przez policję, ponieważ kilka dni wcześniej uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Małopolsce. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, poszukiwany nastolatek został odesłany z powrotem do ośrodka, natomiast jego kolega został przekazany pod opiekę rodziny.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie zostanie wkrótce przekazany do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. To właśnie sąd zdecyduje, jakie konsekwencje poniosą młodociani sprawcy za dokonany czyn.

/źródło: KMP Nowy Sącz