Przejdź do treści


Nowy Sącz. Dwie nastolatki wyniosły ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 17 tys. zł

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci ustalili sprawczynie kilku kradzieży, do których doszło w jednej z drogerii w Nowym Sączu. 12- i 15-latka wyniosły ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 17 tys. zł. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

21 sierpnia policjanci z Nowego Sącza otrzymali doniesienie o serii kradzieży w lokalnej drogerii, które miały miejsce między 29 lipca a 8 sierpnia. Dwóm młodym dziewczynom udało się w tym okresie ukraść kosmetyki o łącznej wartości przekraczającej 17 tysięcy złotych. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się perfumy, tusze do rzęs, palety cieni do powiek, podkłady, pudry oraz błyszczyki do ust. Po zapoznaniu się z nagraniami z monitoringu, policjanci zdołali zlokalizować jedną z dziewcząt na terenie galerii handlowej, drugą zatrzymali na pobliskiej ulicy.

Przeszukując mieszkania obu nastolatek funkcjonariusze odnaleźli część skradzionych kosmetyków. Teraz nieletnie sądeczanki poniosą konsekwencje swoich czynów, a sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Nowym Sączu Wydział Rodzinny i Nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu odpowiednich środków wychowawczych.

/źródło: KMP Nowy Sącz