Przejdź do treści


Nowy Sącz: Dwie interwencje Strażaków na Alejach Piłsudskiego

Nowy Sącz: Dwie interwencje Strażaków na Alejach Piłsudskiego - fot. KMPSP w Nowym Sączu

Wczoraj 14 listopad około godziny 10:20 w Nowym Sączu miały miejsce dwa różne zdarzenia drogowe tj. pożar samochodu osobowego, którego kierowca zjechał z Alei Piłsudskiego na plac parkingowy przy jednym z marketów oraz kolizja dwóch samochodów osobowych w pobliżu miejsca, w którym doszło do pożaru.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu pożarem objęty był cały samochód osobowy. Samochodem podróżował tylko kierowca, który podjął nieudaną próbę ugaszenia pożaru.

W tym czasie w pobliżu parkingu, na którym prowadzono akcję gaśniczą doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Do tego zdarzenia zadysponowany został kolejny zastęp Straży. Samochodami podróżowało łącznie pięć osób, na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń. W wyniku tego zdarzenia zablokowany został jeden pas ruchu. Przybyła na miejsce załoga karetki Pogotowia Ratunkowego przebadała uczestników kolizji. Działania ratownicze na Al. Piłsudzkiego trwały niespełna godzinę.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz