Przejdź do treści


Nowy Sącz. Czy na dzisiejszej sesji radni odwołają Iwonę Mularczyk z funkcji przewodniczącej Rady Miasta? 

Nowosądecki Ratusz – fot. Maciej Berowski

Od kilku miesięcy część radnych próbuje nieskutecznie odwołać z funkcji przewodniczącą Rady Miasta Iwonę Mularczyk, która ucieka się do wszelkich sposobów aby to uniemożliwić.

Po tym, jak radny Krzysztof Głuc odszedł z Klubu PiS Wybieram Nowy Sącz a radny Maciej Rogóż został z niego wyrzucony PiS stracił większość w Radzie Miasta. Od tego czasu większość radnych kilkukrotnie próbowała odwołać z funkcji przewodniczącą Rady Miasta. Jednak Iwona Mularczyk konsekwentnie odmawia zorganizowania sesji stacjonarnej w Ratuszu twierdząc jednocześnie, że głosowanie w sprawie jej odwołania nie może odbyć się na sesji zdalnej, gdyż taki tryb obradowania nie daje możliwości tajnego głosowania. Radni przeforsowali więc uchwałę zmieniającą Statut Miasta, w ten sposób, że przewodnicząca jest zmuszona do stworzenia warunków by głosowanie tajne mogło się odbyć w trybie zdalnym. 

Czy radni odwołają Iwonę Mularczyk z funkcji przewodniczącej Rady Miasta? Rozstrzygnięcie w tej sprawie może nastąpić na dzisiejszej sesji.