Przejdź do treści


Nowy Sącz: Cudzą kartą płacił za swoje zakupy – Usłyszał 14 zarzutów

Międzynarodowa karta debetowa - fot. pixabay.com

Sądeccy Policjanci postawili 14 zarzutów mężczyźnie, który cudzą kartą płatniczą wielokrotnie zapłacił za swoje zakupy.

Jak informuje sądecka Policja – Kilka dni temu dyżurny sądeckiej komendy odebrał zgłoszenie od kobiety, która informowała, że zgubiła kartę bankomatową z funkcją zbliżeniową należącą do jej męża i ktoś przy jej użyciu dokonał kilkunastu transakcji. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej Policji, natychmiast podjęli działania celem ustalenia tożsamości sprawcy i już kilka dni później w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że jest nim 62-letni Sądeczanin.

Mężczyzna w ciągu dwóch dni aż jedenastokrotnie zapłacił kartą w trzech sklepach spożywczych na terenie miasta, a dwa razy bezskutecznie próbował dokonać płatności za zakupy.

62-letni mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał aż czternaście zarzutów. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Za przywłaszczenie, a przede wszystkim kradzieże z włamaniem dokonane w krótkich odstępach czasu, z wykorzystaniem takiej samej sposobności grozi mu nawet do 10 lat więzienia (art. 284 par. 3 kk oraz art. 279 par. 1 kk).

W przypadku utraty karty płatniczej, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Można tego dokonać w oddziale swojego banku, za pomocą systemu bankowości internetowej lub telefonicznie. Jeżeli jednak okaże się że przed zblokowaniem karty płatniczej ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na Policję.
Ponadto by ustrzec się przez działaniem kieszonkowców z całą pewnością nie należy chować portfela w łatwo dostępną dla złodzieja zewnętrzną kieszeń kurtki czy tylną kieszeń spodni.

/źródło: KMP Nowy Sącz/